ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8905293
*
nr 890 5293
Spegel
förgylld ram, höjd: 106
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 20:35:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 21:36:46
1
100 kr
23/4 14:52:46
2
350 kr
23/4 16:37:35
3
200 kr
23/4 16:38:23
3
300 kr
23/4 16:38:49
3
400 kr
26/4 15:49:34
4
500 kr
28/4 20:10:19
5
500 kr
28/4 20:14:13
5
600 kr
28/4 20:26:05
6
700 kr
28/4 20:30:42
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 890 5293
Spegel
förgylld ram, höjd: 106
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 21:36:46 | 1 | 100 kr |
23/4 14:52:46 | 2 | 350 kr |
23/4 16:37:35 | 3 | 200 kr |
23/4 16:38:23 | 3 | 300 kr |
23/4 16:38:49 | 3 | 400 kr |
26/4 15:49:34 | 4 | 500 kr |
28/4 20:10:19 | 5 | 500 kr |
28/4 20:14:13 | 5 | 600 kr |
28/4 20:26:05 | 6 | 700 kr |
28/4 20:30:42 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23